Anglia pokonała Irlandię i ustanowiła mistrza Sześciu Narodów Kobiet przeciwko niepokonanej Francji

Anglia odzyskała pierwsze miejsce w Sześciu Narodów Kobiet po tym, jak pokonała wyczerpaną Irlandię 69-0 przed rekordowym tłumem ponad 15 000 i ustaliła tytuł decydenta przeciwko niepokonanej Francji

• Anglia odzyskała pierwsze miejsce w Sześciu Narodów Kobiet z niesamowitym zwycięstwem 69-0
  • Rekordowy tłum 15 836 osób na Welford Road otrzymał 11 prób ze strony gospodarzy
  • Zarówno Anglia, jak i Francja wygrały wszystkie cztery mecze i zmierzą się w sobotę

Anglia odzyskała pierwsze miejsce w rozgrywkach Sześciu Narodów Kobiet, po niesamowitym zwycięstwie 69:0 nad Irlandią, które zapewniło zwycięstwo Francji.

Rekordowy tłum 15 836 osób na Welford Road otrzymał 11 prób, ponieważ wyczerpana Irlandia została przytłoczona.

Anglia zdobyła pierwszą bramkę w ciągu dwóch minut, wyprzedzając Larka Daviesa, a Sarah Bern znalazła przerwę na drugie miejsce.

Anglia odzyskała pierwsze miejsce w Sześciu Narodów Kobiet dzięki niesamowitemu zwycięstwu nad Irlandią

Po niechlujnej pierwszej połowie gospodarzy Marlie Packer pokazała swoje tempo, aby zdobyć bramkę w pierwszej minucie po przerwie. Davies przedarła się ponownie, zanim Irlandia została ponownie otwarta, gdy Lydia Thompson zakończyła płynny ruch.

Poppy Cleall połączyła się z próbą nr 6, a kolejny młotek wysłał Hannah Botterman.

Cleall chwyciła ją za drugą, a Ellie Kildunne również dośrodkowała, zanim Irlandczyk Sene Naoupu zobaczył czerwony za niebezpieczny wślizg. Kildunne uniknęła dwóch obrońców, a Thompson zaokrąglił wynik.

Zarówno Anglia, jak i Francja wygrały wszystkie cztery mecze i zmierzą się w Bayonne o 14:15 w sobotę.