Bristol 29-28 Gloucester: George Skivington przyznaje, że jednopunktowa porażka jest „szumem” dla nadziei na play-off

Bristol 29-28 Gloucester: George Skivington przyznaje, że jednopunktowa porażka jest „szumem” dla nadziei na play-off Cherry and Whites, ponieważ wyglądali, że zapewnili sobie punkt bonusowy dzięki Jackowi Singletonowi przed zwycięzcą Toby’ego Frickera dla Bears

• Gloucester poniósł w piątek jednopunktową porażkę z Bristol Bears na Aston Gate
  • Porażka zniszczyła ich nadzieje na play-off, ponieważ są teraz na piątym poziomie – na poziomie Exeter
  • Wyglądało na to, że Gloucester przesuną się na czwarte miejsce po próbie Jacka Singletona
  • Ale aż do 14 mężczyzn Bristol zebrał się, aby wygrać go po śmierci dzięki Toby’emu Frickerowi

George Skivington przyznał, że jednopunktowa porażka w thrillerze Ashton Gate była „zwodem” dla nadziei jego drużyny z Gloucester w fazie play-off o Premiership.

Wyglądało na to, że Cherry and Whites Skivingtona przesuną się nad Exeter i zajmą czwarte miejsce, kiedy Jack Singleton zdobył punkt bonusowy po tym, jak Sam Bedlow z Bristolu zobaczył czerwony kolor.

Ale nawet z 14 zawodnikami, gospodarze Pata Lama zdobyli zwycięstwo po śmierci dzięki sekundzie Toby’ego Frickera w 79. minucie.

Gloucester poniósł w piątek jednopunktową porażkę z Bristol Bears w Premiership

Gloucester jest teraz na piątym poziomie – na poziomie punktów z Exeterem – dzięki dwóm przegranym punktom bonusowym, które zabrali do domu z Bristolu, ale mogło być o wiele więcej.

– To ranny – powiedział główny trener Gloucester Skivington. „Nasza scena nie była wystarczająco dobra.

– To moja dziedzina. Nie wydaje mi się, żeby mój plan był wystarczająco silny na to, co rzucił na nas Bristol. Biorę za to odpowiedzialność. Musimy być lepsi.

„Jeśli dotrzemy do pierwszej czwórki i gramy w ten sposób, nie ma sensu się tam dostać”.

Główny trener Gloucester, George Skivington, twierdził, że porażka była „szumem”

Bristol zaczął jak płonący dom, by awansować 17:0 w zaledwie 11 minut, gdy Harry Thacker i Andy Uren przekroczyli obaj. Gloucester wkrótce się obudził, aby odpowiedzieć trzema próbami w ciągu 13 minut.

Najpierw Louis Rees-Zammit pognał w dół skrzydła i znakomicie wyładował się Charliemu Chapmanowi.

Latający skrzydłowy Rees-Zammit następnie zmienił się z twórcy w strzelca, po tym jak wykorzystał wewnętrzne podanie Adama Hastingsa, a Freddie Clarke wysłał Chrisa Harrisa, aby dać gościom prowadzenie.

Urenowi odmówiono tylko sekundy dzięki czystej defensywnej błyskotliwości Harrisa, gdy gra została wznowiona.

Bristol szybko objął prowadzenie 17:0 po dośrodkowaniu Harry'ego Thackera i Andy'ego Uren'a (z lewej)

Bristol szybko objął prowadzenie 17:0 po dośrodkowaniu Harry’ego Thackera i Andy’ego Uren’a (z lewej)

Louis Rees-Zammit (w środku) rzucił się w dół skrzydła i został wyładowany do Charliego Chapmana, aby zdobyć pierwszą próbę Gloucestera

Gloucester lock Clarke otrzymał żółtą kartkę za celowe pukanie w ostatniej kwarcie. I okazało się to decydujące, ponieważ Bristol szybko przeszedł przez Frickera po tym, jak Bedlow znakomicie oddał swojemu koledze zastępcy Danowi Thomasowi. Callum Sheedy nawrócił się. Ale kiedy Bedlow uderzył Hastingsa na haju, został słusznie wysłany.

Gloucester rzucił się na Singletona pod słupkami, ale Bristol wszedł prosto na drugi koniec, aby wygrać go przez Frickera.

„Jest dużo dumy z tego występu” – powiedział dyrektor rugby Lam z Bristolu. „Nie mam żadnych skarg na czerwoną kartkę, ale mam katalog tych, które zostały pominięte i nigdy nic za nie nie dostaliśmy. Wszystko, czego pragniemy, to spójność”.

Toby Fricker przypieczętował zwycięstwo Bristolu, gdy przeszedł natychmiast po ataku Gloucester

Sam Bedlow z Bristolu został słusznie wyrzucony po trafieniu Adama Hastingsa

Dyrektor rugby z Bristolu, Pat Lam, twierdził, że z występu jego drużyny jest dużo dumy

W Kingston Park, londyńscy Irlandczycy dostali jeszcze więcej nieszczęścia w Newcastle, uderzając młotkiem Deana Richardsa Falcons z sześcioma próbami.

Kyle Rowe, Albert Tuisue, Agustin Creevy i Ollie Hassell-Collins strzelili bramki w pierwszej połowie dla Irlandczyków, ponieważ znaleźli się w czołówce 42-14 po swoim pierwszym zwycięstwie na Tyneside od 2014 roku.

Obie strony przegrały po spóźnionych czerwonych kartkach, a Facundo Gigena i Gary Graham oddali starcie głów. Curtis Rona i Matthew Cornish dośrodkowali w meczu z Irlandią w drugiej połowie. Próby Seana Robinsona i Bena Stevensona były tylko pocieszeniem z Newcastle.