Leicester 27-17 Clermont: Gospodarze rezerwują ćwierćfinał Heineken Champions Cup z Leinster

Leicester 27-17 Clermont (Leicester wygrywa 56-27 w dwumeczu): Gospodarze rezerwują pyszny ćwierćfinał Heineken Champions Cup z Leinsterem po wykonaniu zadania przeciwko francuskiej stronie

• Leicester pokonało Clermont Auvergne 27-17, awansując do ćwierćfinału
  • Gospodarze mieli 19-punktową przewagę po świetnym występie we Francji sześć dni temu
  • Po szaleńczym W pierwszej połowie Matt Scott i Freddie Steward zdobyli bramki w drugiej

Leicester przeciwko Leinster w ćwierćfinale Pucharu Mistrzów; trochę kęs, jasne, ale i apetyczna perspektywa.

Tygrysy Steve’a Borthwicka pozbyły się swoich francuskich przeciwników Clermont Auvergne w ciągu ostatnich 16 lat zgodnie z oczekiwaniami, a teraz ich kolejnymi przeciwnikami będą irlandzcy giganci Leinster.

Leicester będzie miał przewagę u siebie w przyszłym miesiącu, ale będzie musiało też znacznie poprawić swoją wystawę, jeśli ma nękać najlepszą drużynę w Irlandii.

Leicester Steve'a Borthwicka wygrał 27-17 z Clermont Auvergne w sobotnie popołudnie

Leicester Steve’a Borthwicka wygrał 27-17 z Clermont Auvergne w sobotnie popołudnie

Jego drużyna zmierzy się teraz z Leinsterem w ćwierćfinale Pucharu Mistrzów Heinekena

Trener Tigers, Borthwick, nigdy nie wyglądał na szczęśliwego w najlepszych czasach, ale pojawił się na linii bocznej przed pół godziny tutaj w groźny sposób.

Mówiło wszystko o tym, co myślał o pierwszej czterdziestce swojego zespołu.

Borthwick znienawidziłby brak dokładności i dyscypliny Leicester, ale jego zespół wciąż był zbyt dobry dla Clermonta. Leinster będzie trudniejszym testem.

Wczesna presja Clermont została odrzucona przez francuską drużynę, która straciła równowagę, a także straciła potężnego środkowego George’a Moalę z powodu kontuzji. Leicester wkrótce się obudziło.

Fidżijskie skrzydło Clermonta, Alivereti Raka, odegrało kluczową rolę, ale nie mogło pomóc swojej drużynie w zwycięstwie

Leicester walczyło ciężko i było wygodnym zwycięzcą przeciwko swoim francuskim przeciwnikom

Hanro Liebenberg wyprzedził z bliskiej odległości, a George Ford poprawił wynik. Zwiększyło to 19-punktową przewagę Leicester po imponującym zwycięstwie w pierwszym meczu we Francji.

Camille Lopez umieścił Clermonta na szachownicy, a Leicester nie pomogło sobie wysoką liczbą rzutów karnych i kilkoma niechlujnymi błędami w pierwszej kwarcie.

Alivereti Raka uciekł z własnej linii. Dziwka z Clermont i kapitan Yohan Beheregaray nawet postawili buta w piłkę. To była kiepska sprawa z Leicester, a nie na wyścigach.

Kiedy Ford został zaatakowany w polu bramkowym, Baptiste Jauneau spisał się znakomicie, aby uzyskać presję na spadki, chociaż wynik został wykluczony przez TMO Joy Neville.

Hanro Liebenberg z Leicester Tigers strzelił pierwszą próbę meczu, aby ustawić swoją drużynę na kursie

George Ford rozpoczyna konwersję po próbie otwarcia Heineken Champions Cup

Boczny obrońca Anglii, Freddie Steward, spisał się znakomicie, wykonując jeden wślizg w swoim 50. występie w Leicester, ale celność jego zespołu była słaba. Harry Wells upuścił piłkę z otwartą linią.

Neville słusznie zrezygnował z próby zdobytej przez odwołanego skrzydłowego weterana, Chrisa Ashtona, a Jauneau również wykorzystał kolejną dobrą szansę Clermont przed przerwą.

Leicester stracił środkowego Dana Kelly’ego z powodu kontuzji, ale Ford uspokoił nerwy rzutem karnym w drugiej połowie, po czym popisał się wspaniałym podaniem, które wyrzuciło Tommy’ego Reffella w przestrzeń.

Reffell wysłał zastępcę Kelly’ego Matta Scotta na linię i chociaż Ford nie mógł się nawrócić, był to koniec remisu jako konkursu. Raka chwyciła pierwszą próbę Clermonta po utrzymującej się presji.

Clermont nadal ciężko walczył, ale nie mogli przejść przez wyzywającą drużynę Leicester

Ale jego drużyna przegrała wtedy zarówno Etienne Fourcade, jak i Daniela Bibi Biziwu na szybkie żółte kartki, gdy Leicester chwycił rzut karny.

Angielski napastnik Leicester, Ollie Chessum, wyrównał nieco wyniki, gdy został wyrzucony z boiska za wysoki wślizg na Samuela Ezealę z Clermont.

Na tym etapie Borthwick usunął Forda i Ellisa Genge, ale to nie powstrzymało Stewarda od zaznaczenia przełomowego meczu, próbując po najwyższym biegu z Harrym Potterem.

To był najlepszy wynik tego dnia, Leicester wyszedł z scrum w swojej własnej połowie, a Potter wyrządził większość szkód. Fritz Lee z Clermont zakończył wieczorną rozrywkę, ale Leicester byli zasłużonymi zwycięzcami. Ich ostatnia ósemka remis z Leinsterem powinna być jakąś grą.